Aktualności

Nad tym pracujemy...

10.11.2018

WARSZAWSKA DZIELNICA SPOŁECZNA

Od listopada jesteśmy członkiem zespołu opracowującego Masterplan dla Warszawskiej Dzielnicy Społecznej. Naszym zadaniem jest zaproponowanie obsługi komunikacyjnej  oraz strategii parkingowej osiedla.


03.10.2018

PILOTAŻOWY PROGRAM W SKAWINIE  - LINIA KOMUNIKACYJNA OBSŁUGIWANA AUTOBUSEM ELEKTRYCZNYM.

W październiku rozpoczęliśmy pracę nad programem pilotażowym uruchomienia nowej linii autobusowej w Skawinie, która obsługiwana będzie autobusem elektrycznym. Projekt realizowany jest w ramach unijnego projektu "LOW - CARB".

W ramach prac projektowych przeprowadzimy badania ankietowe, podczas których zapytamy mieszkańców Skawiny w jaki sposób i w jakich kierunkach się przemieszczają, co będzie podstawą do wyznaczenia optymalnej trasy autobusu. Następnie opracujemy wariantową koncepcję zmian w siatce połączeń transportu zbiorowego.

 

Facebook

6 days ago

VIA VISTULA

W ostatnim czasie mieliśmy przyjemność uczestniczyć w projekcie tworzenia master planu dla "eksperymentu" osiedlowego pod nazwą Warszawska Dzielnica Społeczna

Wraz z BBGK Architekci, Laboratorium Architektury 60+, oraz zespołem odpowiedzialnym za zieloną i niebieską infrastrukturę pracowaliśmy nad koncepcją i rozwiązaniami, które obejmowały architekturę, warstwę społeczną, elementy środowiska i zagadnienia mobilnościowe.
...

View on Facebook

2 weeks ago

VIA VISTULA

W tym tygodniu mieliśmy przyjemność wziąć udział w warsztatach realizowanych przez Zarząd Dróg Miejskich Warszawa. Zaprezentowaliśmy wyniki naszych badań oraz wymieniliśmy niezwykle cenne doświadczenia i uwagi na temat konfliktów pomiędzy pieszymi, a rowerzystami. Zachęcamy do zapoznania się z raportem!

🚲📝🚲Warto rozmawiać
🚶‍♀🤝🚲
Za nami spotkanie grupy złożonej ze środowisk pozarządowych, urzędników, ekspertów ds. transportowych oraz osób zainteresowanych tematyką miejską.

Chcemy wspólnie określić powody konfliktów między pieszymi i rowerzystami oraz rozmawiać o wyzwaniach związanych z poprawą bezpieczeństwa. W ramach warsztatów pracowaliśmy nad rozwiązaniami, które mogą wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

Jest to element projektu CyclUrban, w którym uczestniczy Zarząd Dróg Miejskich Warszawa. Wcześniej badaliśmy konflikty pieszy-rowerzysta w terenie. Więcej ⤵
ℹ bit.ly/PiesiRoweryBadania

#NieTylkoAsfalt

Miasto Stołeczne Warszawa
...

View on Facebook

3 weeks ago

VIA VISTULA

🍩🍩🍩

#tlustyczwartek
...

View on Facebook

3 weeks ago

VIA VISTULA

Z nastaniem ciepłych dni ruszyliśmy do Warszawy realizować kolejny etap pomiarów zleconych nam przez Tramwaje Warszawskie

Wczoraj zakończyliśmy przygotowania, a po weryfikacji stanowisk pomiarowych, dziś mogliśmy rozpocząć badania. W ramach tego etapu mierzymy natężenie ruchu drogowego i pieszego na wybranych ciągach, a także liczmy czas wymiany pasażerskiej na przystankach tramwajowych.

#pomiaryruchu #Warszawa

🚗🚋🚶‍♀️🚶‍♂️
...

View on Facebook

4 weeks ago

VIA VISTULA

Czuć już wiosnę? Czy jeszcze nie? Z góry wygląda, że nie jest źle! :)

Miłego i "przejrzystego" weekendu wszystkim!

☀️🌱💨
...

View on Facebook