O nas

O naszej firmie

Firmę VIA VISTULA tworzy zespół inżynierów transportu, którego ambicją jest wytyczanie nowych trendów z zakresu mobilności miejskiej, inżynierii ruchu oraz transportu zbiorowego. Projekty realizujemy od 2001 roku, jako VIA VISTULA funkcjonujemy od 2010 roku.
Wspieramy swoją wiedzą zarządców miast, powiatów, województw, dróg, transportu zbiorowego oraz deweloperów. Naszą pasją są podróże, z których przywozimy świeże spojrzenie na funkcjonowanie transportu w polskich miastach. Regularnie uczestniczymy w tematycznych konferencjach, warsztatach, spotkaniach organizowanych w Polsce i za granicą.

Działamy na wielu polach, w których możemy przyczynić się do rozwoju miast w kierunku zrównoważonej mobilności m.in. MobilityHub oraz CiViNET Polska.

Poszukiwany/poszukiwana

1.

Kraków – zliczanie pojazdów z materiałów filmowych.

Poszukujemy osób do liczenia pojazdów we wskazanych przekrojach drogi lub skrzyżowaniach. Szczegóły po przesłaniu zgłoszenia na maila pomiary@viavistula.pl.

Cytaty

W trzecim roku swej kadencji Peñalosa wezwał mieszkańców Bogoty do wzięcia udziału w eksperymencie pod nazwą día sin carro („dzień bez samochodu”). Od świtu 24 lutego 2000 roku przez cały dzień obowiązywał zakaz wjazdu prywatnych samochodów na ulice miasta. W tamten pamiętny czwartek ponad osiemset tysięcy pojazdów tkwiło nieruchomo w garażach. Autobusy jeździły wyładowane do granic możliwości i niełatwo było nawet o taksówkę, lecz setki tysięcy ludzi poszły za przykładem Peñalosy i pojawiły się na ulicach pieszo albo na rowerach lub rolkach, aby, używając siły własnych mięśni, dojść bądź dojechać do pracy czy szkoły. Był to pierwszy od czterech lat dzień, w którym nikt nie zginął w wypadku samochodowym.
–Charles Montgomery, Miasto Szczęśliwe. Jak zmienić nasze życie, zmieniając nasze miasta
Być może nie będziemy w stanie uzdrowić gospodarki. Być może nie zdołamy sprawić, by wszyscy byli równie bogaci, jak Amerykanie. Możemy jednak tak zaprojektować miasto, aby dać ludziom poczucie godności i pozwolić, by czuli się bogaci. To samo miasto może sprawić, że będą szczęśliwsi.
–Charles Montgomery, Miasto Szczęśliwe. Jak zmienić nasze życie, zmieniając nasze miasta