O nas

Czym się zajmujemy?

o nas (2)

Poszukiwany/poszukiwana

1.

Kraków – zliczanie pojazdów z materiałów filmowych.

Poszukujemy osób do liczenia pojazdów we wskazanych przekrojach drogi lub skrzyżowaniach. Szczegóły po przesłaniu zgłoszenia na e-mail: pomiary@viavistula.pl.

Cytaty

W trzecim roku swej kadencji Peñalosa wezwał mieszkańców Bogoty do wzięcia udziału w eksperymencie pod nazwą día sin carro („dzień bez samochodu”). Od świtu 24 lutego 2000 roku przez cały dzień obowiązywał zakaz wjazdu prywatnych samochodów na ulice miasta. W tamten pamiętny czwartek ponad osiemset tysięcy pojazdów tkwiło nieruchomo w garażach. Autobusy jeździły wyładowane do granic możliwości i niełatwo było nawet o taksówkę, lecz setki tysięcy ludzi poszły za przykładem Peñalosy i pojawiły się na ulicach pieszo albo na rowerach lub rolkach, aby, używając siły własnych mięśni, dojść bądź dojechać do pracy czy szkoły. Był to pierwszy od czterech lat dzień, w którym nikt nie zginął w wypadku samochodowym.
–Charles Montgomery, Miasto Szczęśliwe. Jak zmienić nasze życie, zmieniając nasze miasta
Być może nie będziemy w stanie uzdrowić gospodarki. Być może nie zdołamy sprawić, by wszyscy byli równie bogaci, jak Amerykanie. Możemy jednak tak zaprojektować miasto, aby dać ludziom poczucie godności i pozwolić, by czuli się bogaci. To samo miasto może sprawić, że będą szczęśliwsi.
–Charles Montgomery, Miasto Szczęśliwe. Jak zmienić nasze życie, zmieniając nasze miasta